Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Biologii i Nauk o Ziemi

Instytut Biologii i Nauk o Ziemi

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Grant w wysokości 2000 CHF na publikację w czasopiśmie Microplastics

Grant w wysokości 2000 CHF na publikację w czasopiśmie Microplastics

Z ogromną satysfakcją pragniemy poinformować, że Pani mgr Paulina Piskuła wraz promotorem dr. hab. inż. Aleksandrem Astelem, prof. AP już w dwa miesiące po rozpoczęciu kształcenia w Szkole Doktorskiej AP otrzymali grant w wysokości 2000 franków szwajcarskich na pokrycie kosztów druku publikacji naukowej w inauguracyjnym numerze czasopisma Microplastics (https://www.mdpi.com/journal/microplastics).

Artykuł pt.”Microplastics Occurrence in Two Mountainous Rivers in the Lowland Area—A Case Study of the Central Pomeranian Region, Poland" opublikowano  w otwartym dostępie a zatem można się z nim zapoznać bez dodatkowych opłat. W ciągu 7 dni od publikacji artykuł uzyskał już ponad 50 pobrań. 

Tematyka obecności mikroplastików w rzekach Pomorza Środkowego dowodzi, że badania prowadzone w Instytucie Biologii i Nauk o Ziemi naszej Uczelni mają charakter ogólnoświatowy i naukowo aktualny.

Panu dr. hab. inż. Aleksandrowi Astelowi, prof. AP wraz z doktorantką serdecznie gratulujemy a zainteresowanych zapraszamy do lektury:

https://www.mdpi.com/2673-8929/1/1/11/pdf

Znajdziesz nas tutaj