„Już dzisiaj Akademia Pomorska też z hasztagiem #Paleo !”

Z inicjatywy Koła Naukowego „Terra” 8 lutego w Instytucie Biologii i Nauk o Ziemi w budynku przy ul. Partyzantów 27, została otwarta wystawa pomorskich skamieniałości narzutowych. Wystawa prezentuje zbiory paleontologiczne i różnorodne skamieniałości, znalezione na plaży Zatoki Usteckiej oraz na klifie w Orzechowie Morskim.

Skamieniałe koralowce z syluru, ordowickie trylobity (485-443 mln lat), skamieniałe drewno z miocenu (23-5 mln lat), ząb przodka żubra Europejskiego (Plejstocen/2,58 mln-11,7 tysięcy lat), oraz skamieniała muszla legendarnego amonita z okresu jurajskiego (201-145 mln lat)... To tylko niektóre z wielu ciekawych eksponatów, które możecie zobaczyć!

Wystawa jest stale uzupełniana o nowe ciekawe znaleziska.

Zapraszamy do odwiedzin.

Właściciel kolekcji - Stanislau Matsiyeuski, student AP

Lokalizacja muzeum - Partyzantów 27, 1 piętro, wystawa skał, minerałów i skamieniałości (gabloty)