Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Biologii i Nauk o Ziemi

Instytut Biologii i Nauk o Ziemi

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

Kolejny sukces naszych studentów

W dniach 13-14 października 2022 r. we Włoszech odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Plant Biodiversity & Sustainbility” – International Scientific Conference On Plant Biodiversity & Sustainability” w formie on-line, gdzie mogli się spotkać naukowcy oraz studenci z ponad 30 państw.

Treść konferencji skupiła się nad różnorodnością biologiczną roślin i zrównoważonym rozwojem. Konferencja miała na celu aktywizację u każdego badacza świadomości, roli, jaką odgrywają badania naukowe w różnych aspektach bioróżnorodności, w tym produktów, które można uzyskać z materiału roślinnego.

W tym międzynarodowym wydarzeniu wziął udział również nasz student II roku SDS kierunku Biologia Nataniel Stefanowski, reprezentujący Instytut Biologii i Nauk o Ziemi Akademii Pomorskiej w Słupsku. W sekcji poświęconej aktywności farmakologicznej metabolitów wtórnych roślin, wygłosił prelekcję zatytułowaną „Protein oxidation in the blood of patients with diabetes mellitus treated in vitro by extracts derived from greater celandine (Chelidonium majus L.)”, w której zaprezentował wyniki badań mających na celu analizę właściwości antyoksydacyjnych wyciągów z glistnika jaskółcze ziele w modelu erytrocytów osób z cukrzycą typu II. Nataniel przedstawił również profil fitochemiczny wyciągów z glistnika jaskółcze ziele. Poparł to badaniami wykonanymi w laboratorium Zakładu Zoologii i Fizjologii Zwierząt w ramach działalności Studenckiego Koła Naukowego Fizjologów Zwierząt „Oxygen”, pod kierunkiem opiekunów naukowych: Pani dr hab. Haliny Tkachenko, prof. AP oraz Pani dr hab. Natalii Kurhaluk, prof. AP.

Nataniel wraz z opiekunami naukowymi realizuje badania naukowe w zakresie analizy in vitro właściwości farmakologicznych wyciągów roślin leczniczych w celu wyjaśnienia mechanizmów działania antyoksydacyjnego, przeciwzapalnego i przeciwbakteryjnego oraz zastosowania ich w celu profilaktycznym i terapeutycznym w akwakulturze, medycynie i weterynarii.

Link do strony Konferencji: https://sites.google.com/view/iscpbs/program

 

Galeria:

Znajdziesz nas tutaj