Kondolencje

W piątek, 30 kwietnia 2021 r., w wieku niespełna 67 lat odszedł prof. dr hab. Oleksandr Putchkov – entomolog, wybitny ekspert w dziedzinie systematyki i taksonomii chrząszczy, wieloletni kierownik laboratorium zbiorów naukowych Instytutu Zoologii imieniu І.І. Schmalhausena Narodowej Akademii Nauk Ukrainy w Kijowie.

W ciągu ostatnich siedmiu lat prof. O. Putchkov współpracował z Akademią Pomorską. Był zatrudniony jako profesor z zagranicy w Instytucie Biologii i Nauk o Ziemi. Prowadził wykłady i ćwiczenia na studiach magisterskich z przedmiotu „Entomologia stosowana”. Współpraca również obejmowała badania naukowe fauny Pomorza.

Pracowitość, sprawiedliwość i życzliwość wobec kolegów po fachu i studentów, to cechy, które wyróżniały profesora Oleksandra Putchkova w codziennym życiu zawodowym. Jego merytorycznej rady, dobrego słowa i niezwykłego poczucia humoru będzie nam zawsze brakowało.