Konkurs ,,Bieg na orientację na obszarze o krajobrazie młodoglacjalnym i zróżnicowanej bioróżnorodności’’

W dniu 19 listopada odbył się konkurs: ,,Bieg na orientację na obszarze o krajobrazie młodoglacjalnym i zróżnicowanej bioróżnorodności’’ realizowanego przez pracownika naszego Instytutu dr. Marka Majewskiego, w ramach projektu „Aktywna Akademia” finansowanego przez MEiN.

W trakcie turnieju grupki uczniów 2-3 osobowe poszukiwały w terenie, przy pomocy map topograficznych, rozwieszonych wcześniej ,,lampionów’’; drużyny pokonały trasy o długości od 6 do 9 km.

Celem imprezy było:

- kształtowanie umiejętności orientacji w terenie i korzystania z mapy

- poznanie cech krajobrazu młodoglacjalnego i jego bioróżnorodności przez bezpośredni kontakt

- aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu

- rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.

Sądząc po zaangażowaniu uczestników i zapytaniach o kolejną tego typu imprezę, przypuszczać można, że cele imprezy zostały osiągnięte, a Młodzież spędziła miło i ciekawie czas, wynosząc zarazem nową wiedzę na temat środowiska przyrodniczego fragmentu Pojezierza Zachodniopomorskiego oraz korzystania z map w terenie.

Galeria wydarzenia