Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Biologii i Nauk o Ziemi

Instytut Biologii i Nauk o Ziemi

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

Międzyszkolny Festiwal Explory

W dniach 22-26 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupsku odbywał się Międzyszkolny Festiwal Explory. Pracownicy Instytutu Biologii i Nauk o Ziemi również w nim aktywnie uczestniczy.

Dr Marta Zdanowicz i dr Piotr Perliński przedstawili wykład: „Antybiotyki – dobrodziejstwo czy przekleństwo naszych czasów?” Wykład zaciekawił słupską młodzież, która bardzo chętnie zadawała pytania.

Dr Magdalena Piekutowska przybliżyła temat: „Wykorzystania metod sztucznej inteligencji w produkcji żywności i działalności rolniczej”, czyli możliwości wykorzystania sztucznych sieci neuronowych w praktyce.

Natomiast dr Brygida Radawiec wykładem „Nie tylko dwie nogi czyli sekrety poruszania się zwierząt” wyjaśniała dlaczego niektóre zwierzęta biegają i skaczą, inne pływają, pełzają i latają, a jeszcze inne są gatunkami osiadłymi.

W dniu 25 listopada, podczas konkursu, uczniowie przedstawiali swoje projekty naukowe, które oceniało jury.
Pracownicy Instytutu Biologii i Nauk o Ziemi: dr Brygida Radawiec, dr Marta Zdanowicz oraz dr Piotr Perliński bacznie przyglądali się ciekawym projektom z innowacyjnymi pomysłami i rozwiązaniami. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, ale pod czujnym okiem przewodniczącego jury dr. Piotra Perlińskiego udało się wskazać laureatów I, II i III miejsca.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom pasji, pomysłów oraz zaangażowania"

Galeria:
 

Znajdziesz nas tutaj