Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Biologii i Nauk o Ziemi

Instytut Biologii i Nauk o Ziemi

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Student Biologii – Finalistą Konkursu „Studencki Nobel 2022”

Student Biologii – Finalistą Konkursu „Studencki Nobel 2022”

Dnia 4 czerwca 2022 r. w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Finałowa Konkursu „Studencki Nobel 2022”, w którym wziął udział student I roku SDS kierunku Biologia Akademii Pomorskiej w Słupsku Nataniel Stefanowski. 

Studencki Nobel to cykliczny program stypendialny organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Celem tego programu jest wyłonienie wybitnych laureatów w 9 kategoriach, zarówno naukowych, artystycznych, jak i społecznych oraz wsparcie w budowaniu ich marki osobistej w świecie nauki i biznesu. Wydarzeniu towarzyszą także konferencje naukowe i spotkania z inspirującymi ludźmi. Jest jedynym ogólnopolskim konkursem stypendialnym w pełni tworzonym przez organizację studencką. Zgłoszenia oceniane są zarówno przez profesorów polskich uczelni wyższych, jak i studentów. 

Jako jeden z 614 studentów z całej Polski w kategorii „Nauki przyrodnicze i energetyka” otrzymał tytuł Finalisty, tym samym reprezentując naszą Alma Mater oraz Instytut Biologii i Nauk o Ziemi na polu ogólnopolskim. Uczestnicy konkursu na drodze eliminacji musieli wykazać się znaczącym dorobkiem naukowym oraz zaangażowaniem na rzecz nauki. Nataniel Stefanowski jest przewodniczącym Studenckiego Koła Naukowego Fizjologów Zwierząt „Oxygen”, aktywnie działającym w zakresie ogólnokrajowym i międzynarodowym, opiekunami naukowymi są dr hab. Halina Tkachenko, prof. AP oraz dr hab. Natalia Kurhaluk, prof. AP. 

Co roku liczba zgłoszeń mierzona jest w setkach, dlatego zdobycie tytułu Laureata lub Finalisty Studenckiego Nobla jest ogromnym wyróżnieniem dla naszego Instytutu i Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Znajdziesz nas tutaj