Sukces naszych studentów

W dniach 19 – 20 maja 2022 r. odbyła się formie on-line V Międzynarodowa Konferencja Młodych Naukowców „Charkowskie Forum Przyrodnicze” organizowany przez Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny w Charkowie.

W tym przedsięwzięciu wzięli udział młodzi naukowcy z różnych dziedzin, w tym i również nasi studenci I SDS kierunku Biologii Joanna Katafiasz, Sandra Niedźwiecka i Nataniel Stefanowski – członkowie Studenckiego Koła Naukowego Fizjologów Zwierząt „Oxygen”, których opiekunami są dr hab. Natalia Kurhaluk oraz dr hab. Halina Tkachenko. Każdy z uczestników zreferował wyniki swoich badań w postaci prezentacji, po której odbywała się dyskusja.

W sekcji Chemia i Biochemia Joanna Katafiasz zreferowała temat „Ocena właściwości biologicznych olejków i wyciągów z konopi siewnych (Cannabis sativa L.)”, zaś Nataniel Stefanowski „Erytrocyty jako biologiczny model do badań przesiewowych toksyczności ksenobiotyków”. W sekcji Botanika temat „Znaczenia roślin w kulturze i życiu człowieka” zaprezentowała Sandra Niedźwiecka.

Wystąpienia naszych studentów obiło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników konferencji, poprzez zadawane pytania i aktywną dyskusję.