Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Biologii i Nauk o Ziemi

Instytut Biologii i Nauk o Ziemi

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

Test wiedzy o odpadach

W czwartek 27.05.2021 roku o godzinie 12.00, w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki, rozpoczynamy test wiedzy o odpadach.

Każdego roku na świecie produkowane są ponad 2 miliardy ton stałych odpadów komunalnych, a przyszłość nie jest obiecująca. Według prognoz Banku Światowego (What a Waste 2.0, 2019) globalna produkcja odpadów komunalnych do 2050 roku wzrośnie o połowę, o ile nie będą podejmowane na szeroką skalę szybkie działania zapobiegawcze. Co więcej, prognozy wskazują że tempo przyrostu produkcji tej grupy odpadów będzie szybsze niż przyrost liczby ludności.

Problem gospodarki odpadami dotyczy również Polski. Wysokie koszty obsługi systemu, stanowiące poważne obciążenie dla budżetu samorządów, jeszcze ciągle niska świadomość środowiskowa Polaków, niewystarczające działania zapobiegawcze podejmowane przez producentów towarów i usług -  to tylko niektóre z problemów do rozwiązania „na już”.

Ile produkujesz śmieci rocznie? Co to jest PSZOK? Czy wiesz co zrobić ze zużytą baterią? Ile butelek wystarczy do produkcji jednej bluzy? Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z własnymi śmieciami...

Zachęcamy do udziału! POWODZENIA

 

W przypadku problemów z linkiem, prosimy o maila na adres: instytut.binoz@apsl.edu.pl, o treści Test śmieci.

Życzymy powodzenia.

 

Dziękujemy za wypełnienie testu o odpadach. Upominki można odbierać od środy (02.05.2021r.) w Sekretariacie Instytutu Biologii i Nauk o Ziemi, ul. Arciszewskiego 22B pok. 5.

Regulamin Imprezy

Znajdziesz nas tutaj