Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Biologii i Nauk o Ziemi

Instytut Biologii i Nauk o Ziemi

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

XVII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Young and Progress of Biology”

W dniach 19 – 21 kwietnia 2021 r. odbyła się XVII Międzynarodowa Konferencja Naukowa dla Studentów i Doktorantów „Young and Progress of Biology” organizowana przez Wydział Biologii Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki we Lwowie i Instytut Biologii i Nauk o Ziemi Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Tegoroczna odsłona konferencji skupiła się na postępach młodych naukowców w dziedzinie biologii, ekologii, biotechnologii i biomedycyny.

Reprezentantem naszej Alma Mater był Nataniel Stefanowski, student III roku Biologii medycznej, który dn. 20
kwietnia 2021 r. w sekcji „Biochemia” wygłosił referat pt. „Ocena właściwości biologicznych ekstraktów z rośliny glistnik jaskółcze ziele (Chelidonium majus L.) w modelach in vitro”.

W treści prelekcji Nataniel przestawił profil fitochemiczny tejże rośliny, która odnajduje swoje zastosowanie w medycynie, kosmetologii i weterynarii. Właściwości antyoksydacyjne wyciągów z glistnika jaskółcze ziele zostały poparte o własne badania z wykorzystaniem biomarkerów stresu oksydacyjnego i hemolizy erytrocytów w modelach in vitro, wykonanych w zakładzie Zoologii i Fizjologii Zwierząt naszego Instytutu.

Tematyka wystąpienia obiła się dużym zainteresowaniem wśród uczestników wydarzenia. Dlatego miło nam poinformować, iż Komisja Naukowa Konferencji postanowiła przyznać naszemu studentowi dyplom III stopnia za najlepsze wystąpienie ustne w sekcji „Biochemia”.

Znajdziesz nas tutaj