Zapraszamy na Otwarte Seminarium Arachnologiczne

Zapraszamy wszystkich chętnych na Otwarte Seminarium Arachnologiczne, które odbędzie się w ramach VII Krajowej Konferencji Arachnologicznej (piątek, 17 września 2021, 9.15-13.00, ul Bohaterów Westerplatte 64, aula 414).

W ramach seminarium zostaną wygłoszone dwa wykłady popularno-naukowe:

Pająki – ich rola w ekosystemach. Dr hab. Marzena Stańska, prof. UPH (Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Siedlcach)

Pająki i człowiek - od arachnofobii po architekturę. Dr hab., prof. UŚ Agnieszka Babczyńska (Uniwersytet Śląski w Katowicach)

Na koniec seminarium odbędzie się jubileusz prof. Wandy Wesołowskiej. Słów kilka o życiu naukowca, o taksonomii i skakunach... dr Konrad Wiśniewski (Akademia Pomorska w Słupsku)

Zapraszamy pracowników Uczelni, a także wszystkie osoby zainteresowane z zewnątrz.