Maj w Ogrodzie Botanicznym w Gołubiu

Gołubieński Ogród Botaniczny w gminie Stężyca to prywatna placówka, która została założona w 1971 roku przez Ludwikę i Zbigniewa Butowskich. Przekształcili oni swój ogród ozdobny w ogród botaniczny. Na ponad 3 ha prezentowanych jest 6000 gatunków roślin, w tym 140 chronionych pochodzących z całej półkuli północnej. Zbiory roślinne podzielone są na 5 działów: ekologiczny, roślin leczniczych, roślin chronionych, r ...

25.05.2022
„Środowiskowe warsztaty edukacyjne” oraz wykłady „Zaproś eksperta”

W dniach 28.03-13.04.2022 w ramach projektu „Społeczność odpowiedzialność – oddziaływanie regionalnych uczelni wyższych jako czynnika stymulującego międzypokoleniową aktywność społeczną”, nasz Instytut zorganizował 12 „Środowiskowych warsztatów edukacyjnych” oraz 25 wykładów pn. „Zaproś eksperta”.

16.05.2022
Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia to na całym świecie wyjątkowa data, bowiem tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Ten dzień Instytut obchodził w terenie.

Pierwszy w Polsce cyfrowy zielnik

Akademia Pomorska jako lider wraz z dwoma innymi uniwersytetami partnerskimi z Gdańska i Szczecina realizuje wielomilionowy projekt Herbarium Pomeranicum poświęcony digitalizacji i udostępnianiu zbiorów zielnikowych.

17.02.2022
„Już dzisiaj Akademia Pomorska też z hasztagiem #Paleo !”

Z inicjatywy Koła Naukowego „Terra” 8 lutego w Instytucie Biologii i Nauk o Ziemi w budynku przy ul. Partyzantów 27, została otwarta wystawa pomorskich skamieniałości narzutowych. Wystawa prezentuje zbiory paleontologiczne i różnorodne skamieniałości, znalezione na plaży Zatoki Usteckiej oraz na klifie w Orzechowie Morskim.

16.02.2022